Znakomicie spisali się nasi zawodnicy podczas 32. Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Białymstoku w dniach 05-06.09 zdobywając 12 medali: 4 złote, 5 srebrnych oraz 3 brązowe. W klasyfikacji województw Wielkoplska zajęła 3 miejsce z 493 pkt. za województwem Pomorskim oraz  Mazowszem. Najlepszymi klubami z naszego regionu były: OŚ AZS Poznań (219 pkt.) – zajmując 5 miejsce w spośród wszystkich klubów oraz SL Olimpia Poznań (155 pkt.), sklasyfikowana na 8 miejscu.

Podczas zakończonych Młodzieżowych Mistrzostw Polski szczególne gratulacje należą się całej naszej reprezentacji. Jednak na szczególne słowa uznania zasługują:

Patrycja Wyciszkiewicz (SL Olimpia Poznań)  złoto w biegu na 400 m oraz srebro w biegu na 200m,

Maliwna Koproń (OŚ AZS Poznań) – złoto w w rzucie młotem oraz brąz w rzucie oszczepem.

Złote medale na zdobyli:

Patrycja Wyciszkiewicz (SL Olimpia Poznań) w biegu na 400m z czasem 52,32 sek. pokonując o ponad sekundę (53,67 sek.) drugą na mecie Dominikę Maruszewską (AZS AWF Warszawa) 53,67 sek. oraz Martynę Dabrowską (UKS Bojary 19 Białystok) z czasem 54,41 sek.

Malwina Koproń (OŚ AZS Poznań) w rzucie młotem z wynikiem 68,57 m, która w pokonanyn polu zostawiła  Sandrę Malinowską  (KS Podlasie Białystok)  drugą z rezultatem 61.61 m  oraz  brązową Aleksandrę Kokowska (TS AKS Chorzów), która rzuciła 56.63 m.

Lidia Augustyniak (OŚ AZS Poznań) w rzucie dyskiem z wynikiem 55,67 m, poprawiając rekord życiowy. Drugie miejsce zajęła Katarzyna Moś (WKS Śląsk Wrocław)  55.39 m,  a brązowy medal zdobyła Daria Zabawska (Podlasie Białystok), która  uzyskała wynik 54.94.

Rafał Smoleń (OŚ AZS Poznań) w biegu na 400m z wynikiem 47,70 m. Kolejne miejsca na podium zajęli Kajetan Duszewski (AZS Łódź)  z czasem 47,73 sek. przegrywając dopiero na ostatnich metrach z naszym zawodnikiem. Trzecie miejsce przypadło Bartłomiejowi Chojnowskiemu (WKS Śląski Wrocław)  z rezultatem 47,84 sek.

Srebrne medale

Baszczyński Mariusz            (UKS Orkan Środa)              skok wzwyż       216 m
Nowicki Bartosz                     (SL Olimpia Poznań)            5000m              14:18.31 min
Wyciszkiewicz Patrycja       (SL Olimpia Poznań)            200m                 24.21 sek.
Ciba Kamila                             (OŚ AZS Poznań)                  100m                 11.88 sek.
Sztafeta 4x400m (M)            (OŚ AZS Poznań)                   4x400m            3:19.35 min.
         w składzie: Bartosz Lewandowski, Rafał Miaskowski,Mateusz, Michał Klupp, Rafał Smoleń.

Brązowe medale

Koproń Malwina   (OŚ AZS Poznań) rzut oszczepem 48.43 m
Cybulski Filip   (SL Olimpia Poznań) skok o tyczce 4,6 m
Galant Martyna   (OŚ AZS Poznań) 1500m 3:35.54 min.

Najlepszym klubem z Wielkopolski został OŚ AZS Poznań (V miejsce w klasyfikacji ogólnej) oraz  SL Olimpia Poznań (VIII miejsce)