26.04 br. w Łodzi na Ul. Piotrkowskiej odbyły się Międzynarodowe Sztafetowe Biegi na dystansie 8x800m – Internntional  Cross Vestiwal. Zawody miały charakter Międzynarodowych Otwartych Mistrzostw Polski Szkolnego Związku Sportowego.

W kategorii chłopców szkół średnich zwyciężyli biegacze prowadzeni przez trenera Dawida Sobieraja, zawodnicy ZS Nr 1 w Ostrzeszowie.
Udział w zawodach mogły brać jedynie reprezentacje szkół, które w 2014r zwyciężyły w Mistrzostwach swoich województw lub zajęli drugie miejsca. Dodatkowo międzynarodowych charakter imprezy podkreślał start ekip z Rosji, Węgier i Czech (w kat dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych zwyciężyła właśnie ekipa ze szkoły sportowej w Rosji).
O tym, że ekipa z ZS Nr 1 w Ostrzeszowie jest bardzo silna wiedzieliśmy już w październiku 2014r gdy zawodnicy z tej szkoły wygrali pewnie finał wojewódzki, wyprzedzając drugą na mecie szkołę sportową z Puszczykowa o ponad 500m.
Wszyscy biegacze są zawodnikami klubu LKS "ORKAN" Ostrzeszów.