Podsumowując niezywkle udane Mistrzostwa Europy dla Polski najlepsze od Mistrzostw w Budapeszcie w 1966 roku, należy wyróżnić również starty naszych zawodników, którzy w liczbie ośmiu reprezentowali nasz region na europejskim chmpionacie, a w szczgóloności Joannę Fiodorow naszą znakomitą zawodniczkę – brązową medlistkę w rzucie młotem. Do tego grona należy dołaczyć mieszkającego w Poznaniu Pawła Fajdka również w rzucie młotem (KS Agros Zamość)

Spośród 8 reprezentantów wilelkopolskich klubów mieliśmy 5 miejsc finałowych:

Joanna Fiodorow (OŚ AZS Poznań) w rzucie młotem – III miejsce

Joanna Fiodorow z brązowym medalem

Źródło: PZLA

Patrycja Wyciszkiewicz (SL Olimpia Poznań): w sztafecie 4x400m – V miejsce.

Szymon Ziółkowski (OŚ AZS Poznań):  w rzucie młotem – V miejsc.

Kamil Masztak (WKS Grunwald Poznań): sztafeta 4 x 100 metrów – VI miejsce.

Adam Pawłowski (OŚ AZS Poznań): sztafeta 4 x 100 metrów – VI miejsce.

oraz 2  miejsca poza ósemką:

Patrycja Wyciszkiewicz: bieg na 400 metrów – 17 miejsce.

Anna Jagaciak-Michalska (MKS Juvenia Puszczykowo):  trójskok – 15 miejsce.

natomiast dwóch zawodników nie ukończyło zawodów:

Henryk Szost  (WKS Grunwald Poznań): maraton.

Łukasz Nowak (OŚ AZS Poznań):  chód na 50 kilometrów.

Szczególnie gratulujemy Joannie Fiodrow, która po wielu zawirowaniach, najpierw zdrowotnych, a poźniej związanych z samym wyjazdem ma Mistrzostwa wygrała nie tylko medal, lecz coś więcej. Serdecznie gratulujemy !

Należy również pamietać o Mistrzu Świata (Moskwa 2013) w rzucie młotem Pawle Fajdku, który ze znakomitym rezultatem 82,05 m zdobył wicemistrzostwo Europy. Paweł co prawda nie reprezentuje barw wielkopolskiego klubu, lecz mieszka i trenuje w Poznaniu

Polska zajęła w klasyfikacji medalowej 6 miejsce z 12 krążkami: 2 złote, 5 srebrnych i 5 brązowych (w tym 1 krażek naszej Joanny Fiodorow). Natomiast w klasyfikacji punktowej Polska zdobyła 132 pkt. zajmując 5 miejsce w klasyfikacji generalnej, z czego 17 pkt. zdobyli "nasi" zawodnicy.

Gratulujemy zawodnikom i ich trenerom klubowym znakomitych startów !