Z powodzniem  startowały nasze reprezentantki podczas mityngów w Hengelo (Holandia) oraz  Rehlingen; Anna Jagaciak startowała w  trójskoku zajmując trzecie miejsce z wynikiem 14,20 m oraz Patrycja Wyciszkiewicz  druga na 400m i  Żaneta Glanc czwarta  w rzucie dyskiem .

Mityng w Rehlingen (09.06)

Patrycja Wyciszkiewicz (SL Olimpia Poznań) z czasem 52.76 zajeła drugie miejsce na dystansie 400 m  tuż za Małgorzatą Hołub, która  zameldowała się na mecie z czasem 52.52 sek.

Dyskobolka Żaneta Glanc (OŚ AZS Poznań), zajęła czwarte miejsce, najdalej rzuciła w pierwszej próbie (60.04), 21-letnia Shanice Craft z Niemiec po raz drugi w karierze przekroczyła 65 metrów (65.17).

Mityng w Henelo (08.06)

Anna Jagaciak

Anna Jagaciak z wynikiem 14.20 zajęła trzecie miejsce w zawodach Fanny Blankers-Koen Games w Hengelo, Polka rezultat 14.20 (+0.8 m/s) uzyskała w piątej serii. Dzisiejszy wynik Jagaciak jest wyrównaniem jej trzeciego najlepszego rezultatu w karierze. Nasza reprezentantka uległa w Hengelo jedynie mistrzyni świata z Moskwy Kolumbijce Caterine Ibargüen (14.63) oraz Jamajce, brązowej medalistce halowego czempionatu globu z Sopotu, Kimberly Williams (14.56). Rezultat Anny Jagaciak plasuje ją na trzecim miejscu w tabelach europejskich.