Podczas tegorocznego 60. Memoriału Janusza Kuscińskiego w Szczecinie (07.06) padło wiele bardzo dobrych wyników. Szczególne uznanie należy się Agnieszce Maluśkiewicz (OŚ AZS Poznań), która uzyskała w pchnięciu kulą wynik 16,73 m  ( III m), dzięki czemu o 48 cm  poprawiła rekord życiowy, i zakwalifikowała się na Drużynowy Puchar Europy, w Brunszwiku.

Agniszka Maluśkiewicz

Źródło: oborniki.naszemiasto.pl

Patrycja Wyciszkiewicz (SL Olimpia Poznań)po bardzo wyrównanym biegu na 400m uzyskała czas 52,66 sek. co pozowliło jej na zajęcie 5 miejsca za dwoma Polkami : Agatą Bednarek (AZS Łódź) 52,58 sek, oraz Małgorzatą Hołub (KL Bałtyk Koszalin), która uzyskała ten sam czas co Patrycja.

W biegu głównym na 100m startowało aż 5 zawodników z Poznania. Najlepiej spisał się Remigiusz Olszewski (OŚ AZS Poznań), który uzyskał 10,59 sek i zajął II miejsce, tuż za nim uplasował się Artur Żaczek, który zajął IV miejsce, lecz z tym samym czasem co trzeci Robert Kubaczyk (WKS Śląsk Wrocław). Kolejne miejsca z czasami: 10.72  sek. zajął Kamil Masztak, na 6 pozycji zameldował się Jakbu Adamski (OŚ AZS Poznań) 10,79 sek. oraz na 7 miejscu znalazł się Krzysztof Grześkowiak (OŚ AZS Poznań) z czasem 10,84 sek.

W biegu na 5000 m 8 miejsce z rekordem życiowym zajął Sebastian Nowicki (SL Olimpia Poznań) 14:48,29 sek.

W rzucie młotem 8 miejsce zajął Szymon Ziółowski, który uzyskał 74,39 m.

W biegu na 800 m miejsce zajął Artur Ostrowski (SL Olimpia Poznań) z najlepszym wynikiem w sezonie 1:48,19 sek.

Na zakończenie zawodów rozstrzygnięto rywalizacje sztafet męskich 4×100 m, w której zwyciężył zespół Polski I  z czasem 39,16 sek. a w składzie, której byli  Artur Żaczek oraz Kamil Masztak. W zespole sztafetowym, który zameldował się na mecie jako drugi (Polska II) biegał Krzysztof Grześkowiak oraz Jakub Adamski.