Podczas 6. drużynowych Mistrzostw Europy odbywających się w rosyjskich Czeboksarach w dniach 20-21 czerwca Wielkopolskę reprezentowali: Patrycja Wyciszkiewicz (SL Olimpia Poznań) – 4x400m,  Żaneta Glanc (OŚ AZS Poznań) – rzut dyskiem, Artur Zaczek (OŚ AZS Poznań) – 4x100m, Adam Pawłowski (OŚ AZS Poznań) – 4×100. Przed rokiem w niemieckim Brunszwiku nasza reprezentacja zajęła 3 miejsce. Podczas tegorocznej edycji zabrakło naprawdę niewiele do podium, gdyż do trzeciej reprezentacji Francji zabrakło jedynie 2,5 pkt.

Najlepsze miejsce z „naszych reprezentantów” zajęła Żaneta Glanc w rzucie dyskiem posyłając „sprzęt” na odległość  58,92 m, dzięki czemu uplasowała się na drugim miejscu, przegrywając jedynie z reprezentantką Francji  Meliną Robert- Michon (62,24 m).
       Nasza męska sztafeta 4×100 m w składzie: Adam Pawłowski, Przemysław Słowikowski, Artur Zaczek i Kamil Kryński – zajęła w łącznej klasyfikacji 8 miejsce z czasem 39.30 sek. Trener naszych sprinterów Tadeusz Osik nie miał zastrzeżeń do samego biegu poszczególnych sprinterów, jednak stwierdził, iż same zmiany należałoby by jeszcze „doszlifować”. – Właśnie na zmianach straciliśmy dziś około 6-7 dziesiątych sekundy – mówił szkoleniowiec naszej sztafety.
   Ostatnimi konkurencjami na stadionie w Czeboksarach był start sztafet  4×400 m. Nas interesowała najbardziej damska sztafeta, w składzie której biegła Patrycja Wyciszkiewicz. Panie w składzie: Martyna Dąbrowska, Ewelina Ptak, Patrycja Wyciszkiewicz i Małgorzata Hołub zajęły 6. pozycję (3:30.18). Na ostatnich metrach walczyłam ze sobą i z rywalkami. To był mój pierwszy tak poważny bieg po kontuzji – oceniła swój występ Patrycja.

Stadion w Czeboksarach
(Źródło:PZLA)

Swoją rywalizację wygrał trenujący na co dzień w Poznaniu pod okiem Czesława Cybulskiego Paweł Fajdek (KS Agros Zamość), który uzyskał znakomity wynik 81,64 m, czym ustanowił nowy rekord Drużynowych Mistrzostw Europy.