Podczas V dnia Mistrzostw Europy w Zurichu  z wielkopolskich zawodników mogliśmy dopingować: Szymona Ziółkowskiego (OŚ AZS Poznań), który wystąpił w finale rzutu młotem oraz Patrycję Wyciszkiewicz (SL Olimpia Poznań) w biegu eliminacyjnym 4x400m oraz Kamila Masztaka (WKS Grunwald Poznań) w kwalifikacjach biegu rozstawnego 4x100m.

Nasz Mistrz Olimpijski z Sydney 2000 zajął w finale konkursu rzutu młotem V miejsce, osiągając jednocześnie najlepszy wynik w sezonie 78,41 m. Swój najdalszy rzut Szymon uzyskał  w ostatniej szóstej próbie w konkursie. Do medalu naszemu zawodnikowi zabrakło mniej niż metr, a do czwartego zawodnika starcił zaledwie 9 cm. Szymon podczas dotyczasowych startów na Mistrzostwach Europy wywalczył jeden medal – brąz w Helsinach w 2012 roku.

Szymon Ziółkowski – finał konkursu rzutu młotem

Źródło: PZLA

W finale rzutu młotem srebrny medal wywalczył aktualny Mistrz Świata Paweł Fajdek (KS Agros Zamość). Drugie miejsce na podium zagwarantował mu rzut w przedostatniej próbie na odległość 82,05m. Rywalizację "młociarzy" wygrał Węgier Krystian Pars z wynikiem 82,69 m.

Po zakończeniu konkursu rzutu młotem od rywalizacji przystąpili sprinterzy w biegu rozstawnym 4x100m. W składzie polskiej sztafety znalazł się Kamil Masztak (WKS Grunwald Poznań). Nasz zespół biegł w drugiej serii eliminacyjnej i zajął IV miejsce w swoim biegu z czasem 38,75 sek. Bezpośrednio do finału "wchodziły" 3 pierwsze sztafety z każdego biegu a następnie 2 kolejne z najlepszymi czasami. Kamil Masztak biegł na 3 zmianie w naszym zespole i walnie przyczynił się do awansu do finału.

Następnie do rywalizacji przestąpiły nasze zawodniczki w biegu sztafetowym 4x400m, w której składzie na II zmianie pobiegła Patrycja Wyciszkiewicz (SL Olimpia Poznań). Nasza drużyna biegła w II biegu eliminacyjnym zajmując z czasem 3:29,79, 3 miejsce w swojej serii i piąty czas ogólnie.

W ostatnim  VI dniu Mistrzostw Europy  (17.08) spośród naszych zawodników zobaczymy:

– Henryka Szosta  (WKS Grunwald Poznań) w biegu maratońskim- Start o godz. 9:00,

– Patrycję Wyciszkiewicz w finale biegu sztafetowego 4x400m – Start o godz. 15:22

– Kamila Masztaka oraz ew. Adama Pawłowskiego (OŚ AZS Poznań) w biegu rozstawnym 4×100 m – start o godz. 17:05