Fantastyczny start Joanny Fiodorow (OŚ AZS Poznań) podczas finałowego konkursu rzutu młotem. Nasza znakomita zawodniczka uzyskując w ostatniej kolejce wynik 73,67 m zdobyłą brązowy medal, osiągając największy sukces w swojej karierze.

Joanna Fiodorow znakomicie rozpoczęła piątkowy konkurs, gdyż już po pierwszej serii rzutem na odległóść 72,24 m wysunęła się na prowadzenie. W kolejnych próbach została jednak  przerzucona przez 3 zawodniczki m.in. przez  "naszą" Anitę Włodarczyk (Skra Warszawa) spadając na 4 lokatę. Miejsce to zajmowała, aż do przedostatniej kolejki. W swojej ostatniej próbie posyłając młot na odległość 73,76 m  i spychając na 4 lokatę Niemkę Kathrin Klass zdobyła brązowy medal.

Serdecznie gratuluemy Joannnie wielkiego sukcesu oraz  walki do samego końca i wytrwałości.

Joanna Fidorow po swoim największym sukcesie – III m w rzucie młotem (ME Zurich 2014)

Źródło: PZLA

W piątkowym konkursie rzutu młotem wygrała inna nasza zawodniczka Anita Włodarczyk z wynikiem 78,76, bijąc tym samym rekord Polski. Drugie miejsce zajęła Martina Hrasnova (Słowacja) z wynikiem 74,66 m.

Drugim naszym zawodnikiem, który wystąpił w piątek (15.08) na Mistrzostawch Europy był Łukasz Nowak  (OŚ AZS Poznań) startujący w konkurencji chodu na 50 km. Niestety Łukasz musiał zejsć z trasy na około 30 km z powodu kontuzji mięśnia przywodziciela. Nasz finalista Igrzysk Olimpijskich z Londynu również w chodzie na 50 km próbował walczyć z kontuzją i kontynować swój marsz, lecz niestety dolegliwość uniemożliwiła mu to. Ostatecznie kontuzja okazała się na tyle poważna, iż interweniowały służby medyczne, które musiały pomóc mu zejść z trasy. Sympatycznemu zawodnikowi życzymy przede wszystkim zdrowia.

Łukasz Nowak na trasie chodu na 50 km (ME Zurich 2014)

W sobotnich zmaganiach (16.08)  zobaczmy:

– w finale rzutu młotem: Szymona Ziółkowskiego  (OŚ AZS Poznań) wraz z trenującym w Poznaniu Mistrzem Świata Pawłem Fajdkiem (KS Agros ZAmość),

Kamila Masztaka (WKS Grunwald Poznań), Adama Pawłowskiego (OŚ AZS Poznań) w eliminacjach sztafety  4x100m oraz

Patrycję Wyciszkiewicz (SL Olimpia Poznań) w biegu 4x400m (eliminacje).

Plan startów naszych zawodników w sobotę 16.08

9:00 MARATON K – FINAŁ
15:00 MŁOT M – FINAŁ FAJDEK, SZYMON ZIÓŁKOWSKI
15:03 TYCZKA M – FINAŁ SOBERA, WOJCIECHOWSKI, LISEK
15:10 4×100 m K – I runda
15:35 4×100 m M – I runda  Kubaczyk, Kuć, Kryński,  Adam Pawłowski, Zalewski,  Kamil Masztak
16:05 800 m K – FINAŁ Jóźwik
16:20 4×400 m K – I runda  Hołub, Święty,  Patrycja Wyciszkiewicz, Linkiewicz, Baumgart, Bednarek
16:40 TRÓJSKOK K – FINAŁ
16:45 DYSK K – FINAŁ
16:48 4×400 m M – I runda  Krzewina, Krawczuk, Jaros, Kozłowski, Omelko, Pietrzak, Dobek
17:15 400 m pł K – FINAŁ JOANNA LINKIEWICZ
17:40 5000 m K – FINAŁ PLIŚ