Przy pięknej pogodzie, sukcesem juniorów zakończyły się, przełajowe Mistrzostwa Polski, które w tym roku odbyły się w Kołczewie, oddalonym o 12 km od Międzyzdrojów.

W biegu na 2000 m, zawodniczka Martyna Galant,  z  MKS Gniezno, do brązowego medalu na hali, dołożyła brąz w mistrzostwach przełajowych,  drugim medalistom, był, Kamil Linka Gwardia Piła, który w biegu na 6000 m, zajął trzecie miejsce i brązowy medal. W tej kategorii wiekowej, po podliczeniu punktacji, zawodnicy Gwardii w składzie Kamil Linka, Sandra Szpott i Agata Fiedorowicz, zajęli drugie miejsce z dorobkiem 18 pkt., na 61- zespołów klubowych, które zostały sklasyfikowane na tych zawodach, ich dorobek oraz pozostałych klubów, które brały udział w punktacji  spowodował, że województwo wielkopolskie, zajęło pierwsze miejsce z 65 pkt. W kategorii juniora młodszego, nasz region z dorobkiem 33 pkt, sklasyfikowany został na czwartej pozycji.